Warsztaty początkowe dla nauczycieli maj 2012 (09.05)
Polskie GLOBE Games 2012 (18.06)
Badawcza Kampania Klimatyczna w Polsce (5.04)
XII Konferencja Dyrektorów szkół Programu GLOBE (23.04.2012)
X Konferencja i warsztaty nauczycieli GLOBE 10-12 marca 2012 (akt.21.02)
Konferencja Nauczycieli 2006
Witamy
Aktualności
Nauka i edukacja
Dane GLOBE
Partnerzy
Informacje
Warsztaty początkowe dla nauczycieli - Warszawa 18-19 maj 2006 rok
Zaproszenie

Zapraszamy nauczycieli ze szkół pragnących przystąpić do Programu GLOBE na warsztaty podstawowe z zakresu badań atmosfery, badań biologicznych, obsługi odbiornika GPS i strony internetowej Programu oraz przesyłania danych. Warsztaty organizowane są przez Centrum Informacji o Środowisku GRID-Warszawa, koordynatora Programu GLOBE w Polsce dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Program warsztatów obejmuje wykłady teoretyczne, ćwiczenia laboratoryjne i terenowe oraz szkolenie w pracowni komputerowej.

Rozpoczęcie warsztatów 18.05.2006 r. o godz. 9.00 w Hotelu Agrykola, sala na parterze, Warszawa, ul. Myśliwiecka 9. Zakończenie planowane jest 19.05 ok. godz. 15.30. Koszt uczestnictwa w szkoleniu: z noclegiem 18/19 maja - 135 zł, bez noclegu - 90 zł.
W ramach opłaty zapewniony jest obiad w dniu 18 maja oraz przerwy kawowe podczas zajęć. Kolacja i śniadanie we własnym zakresie. Noclegi w pokojach 4-5 osobowych w Schronisku Młodzieżowym ul. Myśliwiecka 9. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje termin zgłoszenia.
Warsztaty początkowe dla nauczycieli Programu GLOBE składają się z dwóch 2 dniowych spotkań.
Dla nowych szkół konieczna jest obecność nauczycieli na dwóch warsztatach.
1. W darmowych warsztatach początkowych nie mogą uczestniczyć nauczyciele, ze szkół które przeszkoliły już 2 nauczycieli w pełnym zakresie (postaramy się by mogli uczestniczyć za odpłatnością).
2. Może uczestniczyć tylko 2 nauczycieli z nowej szkoły
3. Nauczyciel tylko raz może uczestniczyć w darmowych warsztatach początkowych z danej tematyki.
4. Wielokrotnie nauczyciele mogą uczestniczyć tylko w warsztatach doszkalających lub też płatnych warsztatach międzynarodowych (prowadzonych w języku angielskim)
Tematyka pierwszego 2 dniowego warsztatu to badania atmosferyczne, wstęp do badań pokrycie terenu, badania biologiczne, zastosowanie odbiornika GPS, obsługa strony www Programu GLOBE i raportowanie wyników. Drugi 2 dniowy warsztat obejmuje: badania hydrologiczne, badania gleb, bdania pokrycie terenu cd. oraz wprowadzenie do fenologii.
Uczestnictwo nauczyciela w warsztatach jest dofinansowane tylko pod warunkiem przystąpienia szkoły do Programu. Wymagany termin przystąpienia w ciągu 3 miesięcy od ukończenia kursu. Prosimy o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA i przesłanie do 10.05.2006 roku: fax 22 8516201 lub e-mail Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Karta zgłoszenia
Program

 

Z serdecznymi pozdrowieniami
Koordynator Programu GLOBE w Polsce
z ramienia Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa
 
Program GLOBE finansowany jest ze środków logo_nfosig Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  oraz  Ministerstwa Edukacji Narodowej